Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum Michała Kajki w Ogródku rozpoczyna sezon

Muzeum Michała Kajki, fot.A.Minkiewicz-Zaremba

Muzeum Michała Kajki w Ogródku koło Orzysza inauguruje nowy sezon artystyczny spektaklem słowno-muzycznym „Zatopić się w leśnej ciszy”.

Znalazły się w nim piosenki Lady Pank, Seweryna Krajewskiego, Agnieszki Osieckiej i Jacka Kaczmarskiego oraz wiersze Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Michała Kajki, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz poetów związanych z Mazurami – Zbigniewa Chojnowskiego i Wojciecha Kassa. Początek koncertu o 16. Wstęp jest wolny. – Do końca lata, oprócz koncertów i spektakli dla dzieci i dorosłych, zaplanowane są także – zapowiedział kierownik muzeum Michał Misztal.

Muzeum Michała Kajki w Ogródku czynne jest tylko latem i mieści się w chacie, w której mieszkał najbardziej znany ludowy mazurski poeta – i cieśla z zawodu. Jego rodzina została opisana przez Melchiora Wańkowicza w książce „Na tropach Smętka”. Muzeum jest filią muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu.

Autor: K. Kantor / PAP
Redakcja: K. Ośko

Przeczytaj poprzedni wpis:
Policyjny tor przeszkód. Każdy mógł spróbować swoich sił

Mieszkańcy Ełku mogli się poczuć jak policjanci. Tamtejsi funkcjonariusze przygotowali, dla chętnych, policyjny tor przeszkód. Każdy mógł spróbować swoich sił. To jest tor sprawnościowy, jaki muszą...

Zamknij
RadioOlsztynTV