Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne rozmawia o współpracy z Festiwalem Wisły

Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Jest nadzieja, że Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu rozpocznie współpracę z Festiwalem Wisły w Toruniu.

Jego cztery edycje zgromadziły tysiące ludzi ciekawych przeszłości tego szlaku wodnego, tradycji i dziedzictwa związanych z królową polskich rzek. Elbląg jak najbardziej wpisuje się w tę historię.

To największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, zrzeszająca miasta i miejscowości nadwiślańskie. Elbląg był kiedyś ważnym portem na tym szlaku – uważają Jakub Gołębiewski i Marcin Karasiński z Torunia.

Organizatorzy chcą też wykorzystać wikińską przeszłość Elbląga i jego okolic. To pierwsze spotkanie, ale bardzo obiecujące. W przyszłym roku mamy 40. rocznicę odkrycia osady Truso, możemy to wykorzystać do promocji miasta – zapowiada dyrektor muzeum Lech Trawicki.

Festiwal Wisły i Muzeum Archeologiczno-Historyczne mają w planach m.in. wspólny projekt, który mógłby zostać sfinansowany z Funduszy Norweskich. Być może jedna z edycji Festiwalu Wisły także zawita do Elbląga.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne
Ponad stu pacjentów covidowych pod opieką Szpitala Miejskiego w Elblągu

Coraz więcej mieszkańców Elbląga, powiatu elbląskiego oraz braniewskiego jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jak wynika z dziennego raportu przygotowanego przez wojewodę warmińsko-mazurskiego w ciągu ostatniej doby w...

Zamknij
RadioOlsztynTV