Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mundurowe służby medyczne w pełnej gotowości. Wojska remontowe pomagają w walce z koronawirusem

Fot. wojsko

Elbląscy remontowcy, czyli żołnierze 16. Pułku Logistycznego są gotowi do niesienia pomocy mieszkańcom Elbląga, regionu i kraju.

Jak zapewnia dowódca pułku płk Piotr Pankowski, mimo epidemii i obowiązujących restrykcji, jednostka funkcjonuje bez zmian. Żołnierze stosują się do wytycznych organów odpowiedzialnych za walkę z wirusem SARS-Cov-2. Codziennie przed rozpoczęciem służby w kompleksie koszarowym przy ul. Łęczyckiej wojskowe służby medyczne mierzą temperaturę ciała żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Przestrzeganie wytycznych jest priorytetem.

Dbając o higienę w życiu codziennym i w kontaktach międzyludzkich dbamy o siebie nawzajem. Mamy obowiązek służyć Ojczyźnie, a najlepiej się z niego wywiążemy, gdy będziemy zdrowi

– tłumaczy dowódca płk Piotr Pankowski.

16. Pułk Logistyczny jest wysoko wyspecjalizowaną jednostką, tworzącą zaplecze logistyczne, techniczne i remontowe 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Dewiza elbląskich remontowców brzmi In omnia semper paratus czyli Zawsze przygotowany na wszystko.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, 16. Pułk Logistyczny
Żołnierze WOT wspierają elbląski szpital. „Zostaniemy tak długo, jak będzie trzeba”

Od dziś pracę personelu medycznego szpitala wojewódzkiego w Elblągu wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa. Swoją służbę będą pełnić przez 24 godziny na dobę przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV