Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MSWiA dziękuje policjantom, którzy pomagali zabezpieczać MŚ w Rosji

Fot. mswia.gov.pl

Nasza policja po raz kolejny pokazuje, że potrafi podejmować skuteczną i profesjonalną współpracę na arenie międzynarodowej – powiedział wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński podczas spotkania z policjantami, którzy pomagali przy Mundialu w Rosji.

Wyjazd polskich funkcjonariuszy do Rosji był możliwy dzięki podpisaniu przez oba kraje specjalnego porozumienia. Podczas spotkania wiceminister Jarosław Zieliński, w asyście zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha, przekazał policjantom listy gratulacyjne i nagrody „za dobrą służbę”.

Zieliński przypomniał, że chociaż za bezpieczeństwo piłkarzy, jak i kibiców, odpowiada kraj, który jest organizatorem mistrzostw, to „dobrze zorganizowane państwo, a takim jest Polska, robi, co może, by wspomóc takie działania”.

Wiceszef MSWiA podkreślił, że polscy policjanci dobrze wypełnili swoje zadania. Zaznaczył, że zostało to również dostrzeżone przez stronę rosyjską, zaś tamtejszy minister spraw wewnętrznych „nadał im wyróżnienie za wzmacnianie współpracy międzynarodowej pomiędzy polską i rosyjską policją”.

Nasi policjanci byli obecni na ulicach miast, gdzie odbywały się mecze reprezentacji Polski, byli też widoczni w mundurach polskiej policji. To dodawało otuchy zwłaszcza Polakom i powodowało, że nasi kibice, nasi piłkarze, czuli się bezpieczniej. Za to chcę naszym policjantom serdecznie podziękować

– mówił Zieliński.

Z kolei nadinsp. Jan Lach podkreślił, że działania polskich policjantów były „niezwykle profesjonalne”. Dodał, że brali w nich udział „bardzo doświadczeni funkcjonariusze, którzy zostali wyłonieni w trakcie profesjonalnie przeprowadzonej procedury wyboru”.

Nadinspektor  zaznaczył, że część z policjantów uczestniczących w zabezpieczaniu MŚ w Rosji, to członkowie Spotters Team Polska zapewniającego bezpieczeństwo podczas rozgrywek piłkarskich. Spottersi to policjanci, których głównym zadaniem jest utrzymywanie kontaktów z klubem, kibicami i z osobami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie imprez. Spotters musi znać specyfikę danego klubu i nastroje w środowisku kibicowskim. To funkcjonariusz, który z założenia jest fanem piłki nożnej.

Fot. mswia.gov.pl

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mundial, policjanci, ochrona, Jarosław Zieliński, podziękowania
Bulwersująca sprawa w gminie Srokowo. „Trzynastolatek jeździł quadem, a jego pasażerem był trzylatek”

Policjanci dostali zgłoszenie, że w miejscowości Szczeciniak niepełnoletni chłopiec porusza się quadem. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariuszy zaskoczył zarówno wiek kierowcy, jak i pasażera - mówi...

Zamknij
RadioOlsztynTV