DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach – Chinki ze złotymi medalami

Mistrzynie Świata w siatkówce plażowej – Xue i Zhang Xi (Chiny), fot. Michał Rowiński

Chinki Xue i Zhang Xi zostały Mistrzyniami Świata w siatkówce plażowej.

W finale spotkał się duet chiński Xue/Zheng z Niemkami Borger/Buethe. Zwyciężyły po bardzo zaciętym i niezwykle emocjonującym boju reprezentantki Kraju Środka 2:1. Oto co po meczu powiedziała świeżo upieczona Mistrzyni Świata – Chen Xue.

Chen Xue

TŁUMACZENIE: Jestem szczęśliwa, że wygrałyśmy. Skupiałyśmy się na grze, ale Niemki grały rewelacyjnie. Świetnie broniły i stąd te emocje. Bardzo mi się tu podoba. Uwielbiam zieleń a w Starych Jabłonkach – jest jej pod dostatkiem. Jezioro też jest piękne. Zawsze chętnie tu przyjeżdżam.

Wielką furorę podczas turnieju zrobiły przegrane finalistki – Karla Borger i Britta Buethe. Nic dziwnego, że większa część publiczności była za Niemkami. Zauważyła to Karla Borger.

Karla Borger

TŁUMACZENIE: To był niesamowity mecz ze wzlotami i upadkami. Trzeci set był rewelacyjny dla tej wspaniałej publiczności. To dzięki niej tak grałyśmy zacięcie i zażarcie. Nie było dla nas straconych piłek. Chciałyśmy bardzo to wygrać, ale niestety się nie udało. Dla nas jednak srebrny medal Mistrzostw Świata to życiowy sukces.

Brązowy medal Mistrzostw Świata zdobyły Brazylijki Lili/Seixas, które pokonały 2:0 Amerykanki Ross/Pavlik. Posłuchajmy Lili.

Lili

TŁUMACZENIE: W półfinale przegraliśmy z najlepszą drużyną na świecie. Drugi mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu grałyśmy słabo i Chinki to wykorzystały. Jesteśmy nowym zespołem i ten medal jest dla nas bardzo budujący.

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej – Stare Jabłonki 2013 – turniej kobiet

Logo Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach

FINAŁ
Xue-Zhang Xi (Chiny) – Borger-Büthe (Niemcy) 2:1 (18:21, 21:17, 21:19)
MECZ O 3. MIEJSCE
Lili-Seixas (Brazylia) – Ross-Pavlik (USA) 2:0 (21:18, 21:15)
Półfinały
Xue-Zhang Xi (Chiny) – Lili-Seixas (Brazylia) 2:0 (21:11, 21:17)
Ross-Pavlik (USA) – Borger-Büthe (Niemcy) 0:2 (15:21, 19:21)
………..

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach 2013 – kobiety

5-8. Ludwig-Walkenhorst (Niemcy)
5-8. Schwaiger D.-Schwaiger S. (Austria)
9-16. Dubovcova-Nestarcova (Słowacja)
9-16. Nystrom Em.-Nystrom Er. (Finlandia)
33-48. Pati-Michelle (Paragwaj)
33-48. Van der Vlist-Wesselink (Holandia)

Więcej w siatkówka plażowa, Stare Jabłonki,
MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach – 1/8 finału i ćwiećfinały turnieju mężczyzn

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odpadli w 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce plażowej rozgrywanych w Starych Jabłonkach. Jedyny "Biało-Czerwony" duet w turnieju - Michał Kądzioła/Jakub...