Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MPEC sprzedaje węgiel na aukcjach. Jakie jest zainteresowanie?

Fot. A. Skrago

Groszek węglowy, który od zeszłego tygodnia odsprzedaje mieszkańcom Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wszystkie dotychczasowe licytacje kończyły się zakupem. Ceny wahają się od 13 do 15 tysięcy zł za 5 ton, bo właśnie takiej ilości węgla dotyczy każda aukcja.

Sprzedaż odbywa się przez platformę zakupową – wyjaśnia Lidia Warnel, wiceprezes MPEC w Olsztynie.

Każdy zainteresowany może wpłacić wadium w wysokości 1 tysiąca złotych, zalogować się na platformie, wziąć udział w licytacji i wylicytowany węgiel odebrać po uzgodnieniu terminu.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, MPEC wystawia na sprzedaż w sumie 300 ton węgla. Jest to groszek o wysokiej kaloryczności. Dostawca z Kazachstanu dostarczył węgiel z grubszymi frakcjami – te zostały odsiane i teraz są sprzedawane, ponieważ MPEC do swoich kotłów stosuje miał węglowy. Cena wywoławcza za 5 ton węgla to 12 300 zł. Kolejne licytacje będą prowadzone jeszcze w przyszłym tygodniu, do wyczerpania zapasów.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Olsztyński MPEC wystawił węgiel na licytację

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mpec, węgiel, opał
Olsztyński MPEC wystawił węgiel na licytację

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie wystawia na sprzedaż 300 ton węgla. Właśnie zakończyła się pierwsza licytacja. MPEC kupił na tyle dużo węgla, że część może...

Zamknij
RadioOlsztynTV