Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mostostal Warszawa wybuduje terminal na lotnisku w Szymanach

Port Lotniczy w Szymanach

Mostostal Warszawa ma wybudować za 45 i pół miliona złotych terminal pasażerski na lotnisku regionalnym w Szymanach koło Szczytna.

W przetargu startowało 12 firm. Zwycięska spółka podała termin zakończenia budowy terminala na koniec sierpnia 2015 roku.

Budowę lotniska realizuje spółka samorządu województwa „Warmia i Mazury”. Jej prezes Leszek Krawczyk poinformował, że firmy, które przegrały przetarg mają 10 dni na to, by zgłosić ewentualne skargi. Jeśli ich nie będzie, to w najbliższym czasie wyznaczony zostanie termin podpisania umowy z wykonawcą. Dodał, że jeśli termin zakończenia budowy będzie dotrzymany przez Mostostal Warszawa, to na razie inwestycja nie jest zagrożona.

Zwycięski projekt terminala na lotnisku w Szymanach

Obawy pojawią się w przypadku, jeśli wyniki przetargu po raz kolejny zostaną zaskarżone – podkreślił prezes.

To drugi przetarg na wykonawcę terminala pasażerskiego w Szymanach. Wyniki pierwszego zakwestionowała Krajowa Izba Odwoławcza. Regionalne lotnisko dla Warmii i Mazur powstanie w miejscu dawnego lotniska wojskowego. Musi zacząć działać w przyszłym roku, żeby nie przepadła unijna dotacja. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 205 milionów złotych, a unijne dofinansowanie ma wynieść 76 procent tej kwoty. (PAP/wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, port lotniczy, Szymany, terminal
Wycinka drzew wokół lotniska Dajtki w Olsztynie jest konieczna

To nie drzewa spowodowały wypadek, ale i tak należy je usunąć. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała wstępny raport z badania wypadku Antonowa na lotnisku w...

Zamknij
RadioOlsztynTV