Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Most Dolny w Elblągu jest już po remoncie. Szlak żeglugowy dostępny dla wszystkich wodniaków

Fot. M. Stankiewicz

Most Dolny na rzece Elbląg jest już po remoncie. Oznacza to, że może być podnoszony. Dzięki temu szlak żeglugowy jest już w pełni dostępny dla wszystkich wodniaków.

Prace przy wymianie nawierzchni miały zakończyć się w kwietniu, z powodu epidemii zostały przedłużone do końca czerwca. Wzbudziło to protesty żeglarzy, operatorów turystycznych i armatorów, którzy nie mogli realizować planowanych rejsów. Prace przyspieszyły, most działa już jak poprzednio. Jego zwodzona nawierzchnia jest nadal pokryta drewnem, ale innym niż poprzednia kostka.

Teraz to deski jak na molo w Sopocie. Powinno być bezpiecznie, mimo obaw o to jak zachowa się po deszczu czy w czasie przymrozków – tłumaczy wiceprezydent Janusz Nowak.

Dodajmy, po otwarciu most nie będzie przejezdny dla samochodów, poza sytuacjami alarmowymi. Jak tłumaczą władze miasta, to jest przywrócenie stanu  z początku jego istnienia, kiedy przeprawa była przeznaczona tylko dla rowerzystów i pieszych.

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Janusz Nowak, wodniacy, szlak żeglugowy
Prawie 1300 maturzystów z Elbląga ma za sobą drugi dzień egzaminów

Wczorajsze zadania z języka polskiego niektórzy uznali za zaskakujące. Matematyka, uważana za przedmiot trudniejszy wzbudza mniejsze kontrowersje - twierdzą elbląscy licealiści. Elbląg - po maturze z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV