Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Morderstwo na terenie ogródków działkowych. Zakończył się proces przed olsztyńskim sądem

Fot. Fotolia.com

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zakończył się proces w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na terenie ogrodów działkowych. Publikację wyroku odroczono do 26 października.

W sprawie odpowiada trzech mężczyzn. Wojciech M. i Marcin W. są oskarżeni o zabójstwo, a trzeciemu – Arturowi E. – postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i nieudzielenia pomocy pobitemu mężczyźnie. Do zbrodni miało dojść pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie ogródków działkowych przy ul. Synów Pułku w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora – Rafał N., mieszkaniec jednej z podolsztyńskich miejscowości, przyjechał do Olsztyna, gdzie poznał trzech mężczyzn, późniejszych oskarżonych. Pili alkohol i zażywali narkotyki w altanie. Oskarżeni byli bezdomni i mieszkali na działkach. Mężczyźni pokłócili się o porcję narkotyków. Wtedy bezdomni skatowali właściciela działki. Mężczyzna zmarł na skutek poważnych obrażeń głowy oraz utraty krwi.

Prokurator w mowie końcowej zażądał dla dwóch oskarżonych o zabójstwo kar po 25 lat więzienia, a dla trzeciego oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej – 3 lata więzienia.

 

Źródło: PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, bezdomni, morderstwo, ogródki działkowe
Porozmawiajmy o… wybaczaniu

Tym razem w audycji Porozmawiajmy o Życiu mowa będzie o wybaczaniu. Radiowa grupa wsparcia skupia osoby, które cierpią przez swoje uzależnienie lub nadużywanie alkoholu przez bliskich....

Zamknij
RadioOlsztynTV