Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Monodram „Słoń” wyróżniony na festiwalu w Koszalinie

Łukasz Staniszewski z Radia Olsztyn został wyróżniony przez jury Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”. Wyniki zostały ogłoszone w sobotę w Koszalinie.

Jury oceniło sześć finałowych monodramów: trzy z udziałem widowni oraz trzy w wersji audio-video.

Rada Artystyczna przyznała wyróżnienie olsztyńskiemu dramaturgowi w kategorii debiut dramaturgiczny za tekst do spektaklu „Słoń” w wykonaniu Dariusza Siastacza.

„Słoń” to spowiedź człowieka skazanego za pochodzenie. W celi śmierci wspomina on swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny zniszczenia.

Nagroda główna festiwalu – statuetka „Strzała Północy 2020” trafiła do Radosława Lisa za choreomonodram pt. „ Don Lis”. Jury doceniło osobistą wypowiedź artystyczną i odważną formę sceniczną.

Dwie równorzędne nagrody aktorskie za debiut w monodramie przyznano natomiast Ernestynie Winnickiej z Teatru Żydowskiego w Warszawie za spektakl „Balkon Goldy” oraz Michałowi Breitenwaldowi za spektakl „Witkacy 1939”.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w monodram, Łukasz Staniszewski, Koszalin, Słoń
Monodram Łukasza Staniszewskiego w piątek na Scenie Staromiejskiej w Olsztynie

„Słoń” - to tytuł monodramu, który wystawiony zostanie dziś na Scenie Staromiejskiej w Olsztynie. Autorem tekstu jest Łukasz Staniszewski, a w tytułową rolę wciela się Dariusz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV