Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mobilne punkty szczepień w Giżycku tylko do niedzieli

Fot. M. Zbrożek

Tylko do niedzieli, 15 sierpnia, będą działały mobilne punkty szczepień w Giżycku w porcie Ekomarina i na ul. Gimnazjalnej.

Urząd miasta w Giżycku poinformował, że „w związku ze zmniejszającym się zainteresowaniem szczepieniami, mobilne punkty szczepień będą funkcjonowały tylko do niedzieli 15 sierpnia”.

Po tym terminie mobilne punkty będą działać w Giżycku jeszcze tylko 22 i 29 sierpnia podczas dwóch imprez plenerowych: Pikniku Rodzinnego i Pikniku Zdrowia.

Tylko szczepiąc się możemy pokonać pandemię. To jedyna droga, by w końcu wygrać z COVID-em i móc normalnie funkcjonować. Szczepienia ochronią nas i naszych bliskich przed zachorowaniem lub ciężkim przebiegiem choroby, a przed nami zapowiadana czwarta fala i mutacja Delta. Zadziałajmy wcześniej i zaszczepmy się

– zaapelował samorząd Giżycka do mieszkańców i turystów.

Poziom szczepień w województwie warmińsko-mazurskim należy do najniższych w kraju i wynosi 44 proc. W pełni zaszczepionych jest w regionie 564 tys. osób.

 

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko
Jachty żeglujące po Mazurach będą bezpłatnie oddawać ścieki. Od kiedy?

Mazurskie samorządy we współpracy z Wodami Polskimi pracują nad systemem powszechnego i bezpłatnego odbierania ścieków z jachtów. W ocenie burmistrza Mikołajek Piotra Jakubowskiego, który jest przewodniczącym...

Zamknij
RadioOlsztynTV