Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej przestępstw i lepsza wykrywalność. Policja z Warmii i Mazur podsumowała miniony rok

Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji. Fot. Przemysław Getka

Jest bezpieczniej i ta tendencja utrzymuję się już od kilku lat. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie podsumowała 2018 rok i przedstawiała plany na 2019.

Z danych wynika, że w minionym roku było mniej przestępstw, poprawiła się też wykrywalność tych z kategorii poważnych – chodzi m.in o zabójstwa czy napady rabunkowe – mówił podczas odprawy w Urzędzie Wojewódzkim komendant KWP w Olsztynie inspektor Tomasz Klimek:

00:00 / 00:00

Inspektor Klimek przedstawił też plany na obecny rok. Wśród najważniejszych jest kontynuacja realizacji planów inwestycyjnych. W 2018 roku z programu modernizacji policji udało się pozyskać na ten cel 13,5 mln złotych. W planach są więc remonty posterunków i otwarcie nowych komend:

00:00 / 00:00

Dziś warmińsko – mazurski garnizon policji liczy 19 komend miejskich i powiatowych, służbę w nim pełni prawie 3,5 tysiąca funkcjonariuszy. W 2018 do służby przyjęto 128 policjantów. W garnizonie obecnie są 123 wakaty.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, podsumowanie, Tomasz Klimek
Policjant podczas interwencji zastrzelił mężczyznę. Śledczy zarzucają bezpodstawne użycie broni

Policjant z Komendy Miejskiej w Olsztynie, który w trakcie interwencji zabił człowieka, usłyszał zarzuty. Wracamy do strzelaniny na olsztyńskim Zatorzu, do której doszło w lipcu minionego...

Zamknij
RadioOlsztynTV