Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej czasu na rejestrację samochodu z zagranicy

Od początku tego roku wrócił termin 30 dni na przerejestrowanie auta kupionego na terenie Unii Europejskiej. W roku ubiegłym ten termin był wydłużony do 6 miesięcy.

W niektórych wydziałach komunikacji umówienie się na wizytę może być trudne. W Olsztynie w Urzędzie Miasta internetowa kolejka umożliwia umówienie się z tygodniowym wyprzedzeniem – i obecnie jest zapełniona. Wicedyrektor wydziału komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna Jakub Siudziński informuje, że codziennie Wydział załatwia ponad 200 spraw.

00:00 / 00:00

Jest też rezerwacja telefoniczna, ale tylko w poniedziałki od godziny 13 do 14. Łatwiej umówić się np. w Elblągu – tam są jeszcze wolne terminy na najbliższy tydzień.

Dodajmy też, że kupując używane auto od polskiego właściciela w ciągu miesiąca mamy obowiązek zawiadomić o tym właściwy urząd, ale nie musimy od razu go przerejestrować. Za spóźnienia grożą zaś kary – od 200 do 1000 złotych.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd, samochód, rejestracja
Ruszyły szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. Przypominamy, jak się zarejestrować

Od piątku seniorzy, którzy ukończyli 80 rok życia mogą się zapisywać na szczepienia przeciwko COVID-19. Już niedługo ruszy rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV