Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzież ukraińska zakończyła ferie zimowe

Fot. Jarosława Chrunik

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim uroczyście podsumowano pierwsze półrocze nauki. Nie było to jednak zwykłe spotkanie z rodzicami.

Po części formalnej, w której dyrektorka Maria Olga Sycz przedstawiła wyniki nauczania i osiągnięcia szkoły, uczniowie dali koncert.

W górowskiej szkole pracują nauczyciele z pasją – mówi zaproszona na uroczystość dyrektorka Policealnej Szkoły im. Zbigniewa Religi w Olsztynie, Jolanta Kłoczowska.

Traktują tu ich jak własne dzieci, starają się zapewnić jak najlepsze warunki. Sam fakt, że wyniki w nauce są lepsze niż w powiecie, a wynik maturalny wyższy niż średnia krajowa, to jest tylko do pozazdroszczenia. Jest tak dlatego, że dzieci traktują szkołę, jak dom.

00:00 / 00:00

W szkole w Górowie Iławeckim, po reformie oświaty, likwidującej gimnazja, mieści się szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące.

Autor: J.Chrunik
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śpiew, kultura, Górowo Iławeckie, folklor, Ukraina
Ogłoszono nominację do polskich Oscarów. Do kogo trafi Orzeł?

"Boże Ciało" Jana Komasy, "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy i "Obywatel Jones" Agnieszki Holland znalazły się wśród produkcji nominowanych w kategorii najlepszy film do Polskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV