Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzież ma zachęcić seniorów do korzystania z Internetu. ZUS ogłosił specjalny konkurs

Fot. StockAdobe

„Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta banku?” – pod takim hasłem Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentów.

Uczestnicy muszą przygotować pracę w postaci materiału informacyjnego. Do wyboru są cztery kategorie w zależności od wieku i poziomu szkoły. Można to robić indywidualnie lub zespołowo.

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie seniorów w pomysłowy sposób do założenia takiego konta i korzystania z niego. Doświadczenie młodych ludzi w obsłudze Internetu jest bardzo przydatne przy wprowadzeniu dziadka lub babci w wirtualny świat. Dzięki temu seniorzy będą mogli dokonywać zakupów przez Internet, opłacać rachunki bez wychodzenia z domu czy załatwić swoje sprawy urzędowe online

– mówi Anna Ilukiewcz, rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS.

00:00 / 00:00

Rzeczniczka zaznaczyła też, że pieniądze trzymane przez seniorów na kontach chronią ich przed oszustami, którzy, podszywając się pod pracowników różnych instytucji, okradają emerytów nawet z oszczędności całego życia.

Prace na konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta banku?” należy przesyłać do ZUS-u do 10 grudnia. Łączna pula nagród dla laureatów to 35 tysięcy złotych.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, seniorzy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
„Słowem malowane”. Do niezwykłego konkursu zaprasza lidzbarska Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury, czyli Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim ogłosiła właśnie start 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Słowem malowane". O szczegółach konkursu mówi dyrektorka Oranżerii Kultury Anna...

Zamknij
RadioOlsztynTV