Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi wioślarze z Iławy w kadrze Polski!

Ciężka praca młodych wioślarzy z Iławy doceniona przez szkoleniowców reprezentacji. Juniorzy Klubu Wioślarskiego WIR dostali powołania do kadry Polski.

Świeżo upieczeni kadrowicze idą śladami swojego starszego kolegi Miłosza Jankowskiego, który wystartował w igrzyskach w Rio de Janeiro i zajął 6 miejsce w finale dwójki podwójnej.

Zdaniem prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i trenera iławskich wioślarzy Pawła Pierczyńskiego, powołania te to bardzo duży sukces zwłaszcza, że otrzymała je całkiem spora grupa zawodników. Klub z Iławy wysłał jedenastu juniorów na konsultacje kadry narodowej, które miały wyłonić najlepszych zawodników i powołać ich do szkolenia centralnego.

Wszyscy juniorzy, których wysłaliśmy dostali się do reprezentacji. Bardzo nas to ucieszyło, że jesteśmy drugim klubem w Polsce co do ilości zawodników powołanych do szerokiej kadry.

Uzyskane powołania otworzą przed zawodnikami nowe możliwości. A wśród nich są m.in. dodatkowe obozy przygotowawcze oraz szersze źródła finansowania.

Zawodnicy są bardzo zmotywowani i ciężko trenują. Z pierwszą siódemką wyjeżdżamy właśnie do Szczyrku na obóz kadry. Kolejna czwórka będzie przygotowywała się na obozie w Zakopanem.

Młodych kadrowiczów z Iławy czekają teraz eliminacje do kadry na regaty międzynarodowe. O ich wynikach będziemy informować na antenie oraz stronie internetowej Polskiego Radia Olsztyn.

Posłuchaj wywiadu w Pawłem Pierczyńskim

00:00 / 00:00

 

(ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wioślarstwo, Wir Iława, Miłosz Jankowski, Paweł Pierczyński
Udany sezon wioślarzy z Warmii i Mazur

Wioślarze skończyli sezon startów na wodzie. W regatach rywalizowali zawodnicy z WIR-u Iława i MOS-u Ełku. - Sezon wioślarski był na pewno bardzo udany. Obfitował w...

Zamknij
RadioOlsztynTV