Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi strażacy ze wsparciem finansowym. „Chcemy im pomóc, bo są bardzo potrzebni”

Fot. J. Golon

Młodzieżowe drużyny pożarnicze działające przy jednostkach OSP w powiatach bartoszyckim i lidzbarskim otrzymały z budżetu państwa promesy na zakup sprzętu, który ma wspomóc ich działalność. Łączna wartość dotacji to prawie 57 tysięcy złotych.

– Uroczystość odbyła się w Bartoszycach. To bardzo dobra inwestycja – mówił komendant bartoszyckich strażaków, starszy brygadier Andrzej Harhaj.

Oni za parę lat zajmą nasze miejsca i chcemy ich wspierać, przygotować do tego. Chcemy im mówić, że są bardzo potrzebni. Mam nadzieję, że za parę lat będą godni następcy.

00:00 / 00:00

– Kupią za to najbardziej potrzebny sprzęt – powiedział komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie nadbrygadier Tomasz Komoszyński.

Jest jeszcze sporo do zrobienia z Ochotniczych Strażach Pożarnych, bo tych jednostek mamy ponad 500 w całym województwie. To doskonałe przygotowanie do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Na tym nam szczególnie zależy, aby tą młodzież angażować, żeby poznawali tajniki, a w przyszłości chcieli zostać strażakami PSP.

00:00 / 00:00

W regionie jest około pół tysiąca młodzieżowych drużyn. Dziś promesy odebrało 17. Jutro i pojutrze podobne uroczystości odbędą się w kolejnych miastach województwa warmińsko-mazurskiego.

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w straż pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, promesy, Państwowa Straż Pożarna
Weź odblask i bądź widoczny. Strażacy z Bartąga dbają o bezpieczeństwo na drogach

Strażacy ochotnicy z Bartąga od kilku lat jesienią edukują i rozdają elementy odblaskowe. W ten sposób chcąc poprawić bezpieczeństwo na drogach. Odblaski można znaleźć m.in. na...

Zamknij
RadioOlsztynTV