DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Mławianka bez szans. Udany sparing Stomilu

Stomil Olsztyn pokonał Mławiankę Mława. Fot. FB Stomil Olsztyn

Od zwycięstwa rozpoczęli 2023 rok piłkarze Stomilu Olsztyn. Duma Warmii pokonała w Mławie III-ligową Mławiankę 4:0.

Na początku spotkania trener Szymon Grabowski oddelegował do gry skład złożony z kilku doświadczonych zawodników oraz graczy, którzy mieli udowodnić swoją przydatność w pierwszej jedenastce, jak Łukasz Borkowski, 17-letni Mateusz Pajdak czy testowany Krystian Szymocha. W meczu towarzyskim nie wziął udziału Jakub Tecław, który został w Olsztynie, gdzie trenował indywidualnie.

Od pierwszych minut optyczną przewagę mieli gospodarze, jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych okazji do otworzenia wyniku. Kilkukrotnie gracze Mławianki zza pola karnego uderzali w dobrze ustawionego Kubę Mądrzyka lub obok bramki i wraz z upływającym czasem utrzymywał się bezbramkowy remis. Choć było ich mniej, to swoje okazje mieli także piłkarze Stomilu.

W drugiej części meczu na boisku pojawiło się kilku doświadczonych ligowców i młodzieżowców. Stomil kontrolował grę, a rywale musieli gonić za piłką. Wynik w 48. minucie strzałem z kilku metrów otworzył Sebastian Szypulski, który wykorzystał dobre podanie Lukasa Kubania z lewego skrzydła. Niemal analogiczną sytuację zobaczyliśmy 20 minut później, tym razem z prawego skrzydła futbolówkę do środka zgrał Filip Wójcik, a z kilku metrów prowadzenie podwyższył Hubert Krawczun. Bramka na 3:0 pewnym strzałem wykończył Hubert Krawczun. W ostatnich minutach błąd gospodarzy wykorzystali nasi zawodnicy. Szybko piłkę zgrał Mateusz Drabiszczak, a Sebastian Szypulski wypuścił sam na sam z bramkarzem Filipa Wójcika, który nie mógł zmarnować tej sytuacji i trafieniem na 4:0 zamknął stan sobotniej rywalizacji.

O szczegółach spotkania opowiada trener olsztynian – Szymon Grabowski.

Cieszę się, że zawodnicy, którzy weszli na boisko w drugiej połowie, narzucili swój styl i swoje warunki gry przeciwnikowi i doprowadzili do zwycięstwa. Nie mniej jednak drużyna, która była desygnowana w pierwszych 45 minutach miała problem z podejmowaniem decyzji, jeśli chodzi o momenty pressingowe i to jest główną bolączką.

00:00 / 00:00

Mławianka Mława – Stomil Olsztyn 0:4 (0:0)
Bramki: 1:0 – Sebastian Szypulski (48′), 2:0 – Hubert Krawczun (66′), 3:0 – Hubert Krawczun (77′), 4:0 – Filip Wójcik (88′)
Skład Stomilu w pierwszej połowie: Jakub Mądrzyk – Filip Szabaciuk, Krystian Szymocha, Bartosz Waleńcik – Karol Żwir, Shun Shibata, Łukasz Borkowski, Mateusz Pajdak – Dawid Kalisz, Werick Caetano, Piotr Kurbiel.
Skład Stomilu w drugiej połowie: Konrad Syldatk – Igor Kośmicki, Igor Jędrzejczyk, Lukas Kuban – Michał Karlikowski, Maciej Spychała, Mateusz Drabiszczak, Filip Wójcik – Sebastian Szypulski, Hubert Krawczun, Bartosz Florek.

Inny II-ligowiec z województwa warmińsko-mazurskiego – elbląska Olimpia – przegrał z I-ligową Arką Gdynia 2:3. Mecz rozegrany został w 40-minutowych tercjach.

Autor: M.Świniarski/K.Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak za stomilolsztyn.com

Więcej w mecz, Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg, sparing, Szymon Grabowski
II-ligowcy z regionu szlifują formę przed rundą wiosenną

Stomil Olsztyn ma za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej eWinner II ligi. Biało-niebiescy tygodniowy mikrocykl zakończyli odnową biologiczną. Kolejne weekendy będą natomiast rozgrywać mecze sparingowe....