Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzyni Europy Natalia Bogdanowicz powalczy o mistrzostwo świata

Fot. www.pzts.pl

Natalia Bogdanowicz nie zwalnia tempa 15-letnia tenisistka stołowa z Lidzbarka Warmińskiego po zdobyciu Mistrzostwa Europy kadetek w deblu z Rumunką Biancą Meirosu, celuje teraz w tytuł mistrzyni świata.

Ostatni turniej w Portugalii pokazał, że polsko-rumuńska para potrafi pokonać każdego – relacjonuje klubowy trener Natalii Zbyszek Pietkiewicz.

Natalia Bogdanowicz jest czterokrotną mistrzynią Europy. Żeby dojść do tych wyników rozegrała ponad 30 turniejów międzynarodowych w ciągu półtora roku (…) Zgłosiła się do nas federacja rumuńska, żeby z numer 1 w Europie – Biancą Meirosu, numer 2 w Europie Natalia Bogdanowicz zagrały grę podwójną. Wiedząc o tym zorganizowaliśmy wyjazd do Kataru. Tam po raz pierwszy zagraliśmy z Biancą Meirosu grę podwójną i tam dziewczyny dotarły do finału. Przegrały z Japonkami. Następnym turniejem były mistrzostwa Europy gdzie zdobyły mistrzostwo Europy. Teraz obie są przed mistrzostwami świata. Od 4 grudnia będą rywalizować w Tunezji. Tam też zagrają grę podwójną i także tam planujemy zdobyć medal. Aby się przygotować dziewczęta wystartowały w Portugalii w Porto i wygrały finał 3:2 z parą niemiecką. Wróciliśmy 2 dni temu nocą (…)

00:00 / 00:00

Dziś Natalia jedzie na krótkie zgrupowanie do Gdańska.

Co ciekawe, trener Pietkiewicz nie dostał zgody od Polskiego Związku Tenisa Stołowego na wyjazd z Natalią Bogdanowicz na mistrzostwa świata.

Natalia Bogdanowicz i Zbigniew Pietkiewicz. Fot. FB trenera

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, tenis stołowy, Zbigniew Pietkiewicz, Mistrzostwa Europy, mistrzostwo świata
Stomilanki zakończyły rok pełen sukcesów

Olsztyńskie Stomilanki zakończyły występy w 2022 roku okazałym zwycięstwem w Pucharze Polski i awansem do 1/8 finału rozgrywek. O szczegółach opowie Piotr Świniarski: Stomilanki zakończyły 2022...

Zamknij
RadioOlsztynTV