Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu przeszły do historii. Sześć krążków zostało w Olsztynie

fot. A. Podbielska

W olsztyńskiej Aquasferze zawodnicy z całego kraju walczyli nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje do mistrzostw świata seniorów i juniorów oraz mistrzostw Europy juniorów.

W olsztyńskich zawodach nie zabrakło aktualnego wicemistrza Europy na 200 metrów stylem grzbietowym – Radosława Kawęckiego, który startował dziś na dystansie połowę krótszym i był bezkonkurencyjny.

00:00 / 00:00

To docelowa impreza w naszym kraju – mówi Agnieszka Kozłowska, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

00:00 / 00:00

Trener AZS-u UWM Olsztyn – Tomasz Grabysa cieszył się z występu swoich podopiecznych.

00:00 / 00:00

Ostatni dzień był szczęśliwy dla Justyny Burskiej z AZS-u UWM Olsztyn, która była trzecia na 1500 metrów stylem dowolnym oraz dla jej kolegi klubowego – Krzysztofa Pielowskiego. On z kolei zdobył srebro na 800 metrów dowolnym. Akademicy zdobyli w sumie 5 krążków, a jeden – trafił do Kormorana Olsztyn.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, Aquasfera
Pływacy bez sukcesów podczas kolejnego dnia MP w Olsztynie

Za nami przedostatni dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. W olsztyńskiej Aquasferze zawodnicy rywalizowali na 100 metrów stylem dowolnym, na 200 metrów stylem motylkowym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV