DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Mistrz Polski za mocny. Porażka tenisistów stołowych Dekorglassu Działdowo

Dekorglass Działdowo. Fot. Maciej Świniarski

W hicie 13. kolejki superligi tenisistów stołowych, broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonał w Działdowie aktualnego wicemistrza kraju – Dekorglass 3:1.

O naszej porażce przesądziła forma całego zespołu, która nie była taka jak powinna. Od początku meczu czułem, że coś jest nie tak. Ciężko będzie nam wyprzedzić Bogorię, ale chcemy przynajmniej być przed Jarosławiem i zająć drugie miejsce przed play off

– powiedział po spotkaniu grający trener Dekorglassu Jiri Vrablik.

Emocje towarzyszące rywalizacji dwóch prowadzących w tabeli zespołów widoczne były nie tylko na trybunach hali w Działdowie, ale udzielały się też zawodnikom. Pierwszy, zwycięski dla gospodarzy pojedynek trwał pięć setów i zakończył się wygraną Japończyka Taku Takakiwy nad Pavlem Siruckiem. Po ostatniej piłce Czech gwałtownie protestował, twierdząc, że rywal poruszył stołem. Jednak po obejrzeniu nagrania wideo reprezentant gości musiał pogodzić się z wynikiem.

W kolejnej grze punkt dla ekipy z Mazowsza zdobył Marek Badowski, pokonując Vrablika 3:1. Triumfował również Grek Gionis Panagiotis, który w pojedynku defensorów nadspodziewanie łatwo poradził sobie ze świetnie spisującym się dotychczas Słowakiem Wang Yangiem. Złej passy gospodarzy nie przerwał Takakiwa. W grze przesądzającej o ostatecznym wyniku spotkania Japończyk uległ Badowskiemu 0:2, wygrywając w pierwszym secie jedynie cztery piłki i siedem w drugim.

Ekipa siedmiokrotnego mistrza superligi wzięła rewanż za przegraną z Dekorglassem 2:3 w rundzie jesiennej. Działdowianie nie zdobyli jak dotąd tytułu mistrzowskiego, mieli natomiast dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Więcej w Dekorglass Działdowo, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Zacięta rywalizacja w Superlidze tenisistów stołowych. Prezes Dekorglassu: o tytuł będą walczyły trzy zespoły

Rok 2019 był bardzo udany dla tenisistów stołowych Dekorglassu Działdowo. Poprzedni sezon zakończyli ze srebrnymi medalami, w europejskim Pucharze ETTU dotarli do półfinału, a pierwszą rundę...