Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Nicewicz: ten rok będzie przełomowy jeśli chodzi o DK 16

Mirosław Nicewicz. Fot. A. Dybcio

W tym roku ogłoszone zostaną przetargi na rozbudowę prawie 60 kilometrów trasy krajowej numer 65 na Mazurach – zapewnił w Porannych pytaniach Mirosław Nicewicz. Szef olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreślał także, że ten rok będzie niezwykle istotny dla drogi nr 16.

– Przebudowa wszystkich odcinków DK 65 ma kosztować ponad 400 milionów złotych – powiedział Nicewicz i dodał:

W tym przedsięwzięciu, oprócz tego, że wyremontujemy nawierzchnię, powstaną zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną skrzyżowania. W tej chwili kończymy konsultacje.

W ciągu trasy numer 65 przebudowane będą odcinki: Kowale Oleckie – Olecko, Gąski – Ełk – Nowa Wieś Ełcka – aż do granicy województwa. Oprócz tego ogłoszone będą przetargi m.in. na remonty drogi numer 57 z Dębówka do Szczytna i trasy 53 z Kośna do Tylkowa.

Gość Porannych pytań przekonywał również, że ten rok będzie przełomowym, jeśli chodzi o DK 16. Podkreślał, że aktualnie prowadzony jest tzw. program inwestycyjny dla prac przygotowawczych. Co to oznacza w praktyce?

Mam nadzieję, że mniej więcej w połowie roku będziemy w stanie złożyć wniosek o decyzję środowiskową, chodzi o przebieg od Mrągowa przez Mikołajki, Orzysz, aż do Ełku. To jest duża wartość. Wcześniej, nawet gdybyśmy mieli środki na realizację, to i tak nie bylibyśmy w stanie ich wydać, ponieważ nie mieliśmy projektów

– zaznaczał Mirosław Nicewicz.

Szef olsztyńskiego oddziału GDDKiA przypomniał, że w lutym tego roku dyrekcja otworzy również przetarg na przebudowę „16” między Borkami Wielkim i a Mrągowem.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Mirosławem Nicewiczem

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mirosław Nicewicz, DK-16, DK 65
Wypadki na drogach w regionie. Sześć osób trafiło do szpitala

Minionej doby w pięciu wypadkach na drogach Warmii i Mazur rannych zostało sześć osób. Na krajowej "16" w Nagladach między Olsztynem a Ostródą zderzyły się czołowo...

Zamknij
RadioOlsztynTV