Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Arczak: idziemy do wyborów jako ruch miejski

Mirosław Arczak. Fot. B. Świerkowska-Chromy

„Rozmawialiśmy ze wszystkimi siłami politycznymi, ostatecznie idziemy do wyborów jako ruch miejski” – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Mirosław Arczak. Z kandydatem na prezydenta miasta z komitetu Wspólny Olsztyn rozmawiał Andrzej Piedziewicz.

Mirosław Arczak przekonywał, że reprezentuje ruch miejski i choć były wstępne rozmowy z partiami politycznymi, to ostatecznie zdecydował się na start jako kandydat niezależny.

U nas nie ma ludzi na ścieżce kariery politycznej. Rozmowy były niemal ze wszystkimi. Niektórzy wyobrażali sobie wejście na nasze listy i sojusze. Kiedy okazało się, że nasi ludzie nie chcą mieć żadnego związku z osobami naznaczonymi partyjnie, postanowiliśmy iść swoją niezależną ścieżką

– wyjaśnił.

Mirosław Arczak zapowiedział m.in. rozwój sieci tramwajowej, budowę nowego wiaduktu na Zatorze, rewitalizację niektórych części Zatorza, ale też rewizję decyzji podjętych w sprawie przenosin dwóch bibliotek na teren Koszar Dragonów.

Oprócz Mirosława Arczaka, o fotel prezydenta Olsztyna ubiegają się także: były prezydent Czesław Małkowski, Robert Szewczyk z PO, Grzegorz Smoliński z PiS, Tomasz Owsianik z Konfederacji, Bartosz Grucela z Lewicy, Monika Rogińska-Stanulewicz z Trzeciej Drogi oraz Marcin Możdżonek.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Olsztyn, wybory, wybory samorządowe, kandydaci, Mirosław Arczak, video, wspólny olsztyn
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydata na prezydenta Olsztyna

Grzegorz Smoliński kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Olsztyna. Były miejski radny i przedsiębiorca, niegdyś szef Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej został przedstawiony podczas niedzielnej konferencji prasowej....

Zamknij
RadioOlsztynTV