Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister rolnictwa w Brukseli: Nie ma powodów, żeby polscy rolnicy mieli niższe dopłaty niż ich unijni koledzy

Rząd będzie zabiegał o to, by polscy rolnicy otrzymywali takie same dopłaty, jak ich koledzy z Europy Zachodniej – mówił w Brukseli minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Od czasu wejścia do Unii Europejskiej nasi rolnicy otrzymują niższe dotacje bezpośrednie w porównaniu ze starą piętnastką. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że ta sytuacja musi się zmienić.

Nie możemy się zgodzić, żeby w Zjednoczonej Europie, gdzie ustały przyczyny, które kiedyś różnicowały płatności bezpośrednie polegające na niższych kosztach produkcji. W tej chwili w Polsce nie ma niższych kosztów produkcji więc twardo będziemy walczyć o wyrównanie dopłat bezpośrednich. Nie ma żadnych powodów, żeby polscy rolnicy mieli niższe dopłaty niż ich koledzy z Europy zachodniej.

Sprawa wysokości dopłat bezpośrednich będzie powracać przy okazji negocjacji w sprawie unijnego budżetu na lata 2021 – 2027. Komisja Europejska w maju zaproponowała projekt wydatków, nad którym teraz pracują kraje członkowskie i Parlament Europejski.

 

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, wieś, rolnictwo, Unia Europejska, rolnik
Sąd uniewinnił mężczyznę, który był oskarżony o stalking. „Kobieta poczuła, że mam pieniądze i chciała je wyłudzić”

Oskarżony o stalking Jan G. spod Elbląga - niewinny. Sąd uznał, że stalkingu w ogóle nie było. Proces 65-letniemu rolnikowi wytoczyła o 20-lat młodsza kobieta, która...

Zamknij
RadioOlsztynTV