Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister Niedzielski w Zagrzebiu: 19 osób jest w stanie ciężkim

Fot. policja/TT

Z 32 osób, które przebywają w chorwackich szpitalach 19 osób jest w stanie ciężkim – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na briefingu w Zagrzebiu.

Podczas briefingu w Zagrzebiu minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził współczucie wszystkim rodzinom zmarłych i poinformował, że w autokarze wraz z kierowcami było 44 osoby. – Na miejscu 11 osób zginęło, jedna z osób zmarła tuż po przewiezieniu do szpitala – mówił minister zdrowia.

32 osoby ranne w tym wypadku zostały rozlokowane w pięciu szpitalach. Dwa szpitale na północy Chorwacji i trzy szpitale w Zagrzebiu. Niestety z tych 32 osób 19 osób jest w stanie ciężkim, pozostałe osoby są w stanie średnim.

Dodał, że misja medyczna, z którą przyjechał do Chorwacji została podzielona na dwa zespoły.

Jeden zespół pojechał do pacjentów zlokalizowanych w dwóch szpitalach na północy i tam będzie kompletował ich dokumentację medyczną i weryfikował, czy jest możliwość transportu do Polski. Bo jeśli jakikolwiek pacjent po ocenie będzie możliwy do przetransportowania, wróci prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem do kraju.

Drugi zespół, jak dodał, wizytuje szpitale w Zagrzebiu i ma podobne zadania.

Autor: P.  Śmiłowicz (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

W wypadku polskiego autokaru zginęło 12 osób, 32 zostały ranne

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy punkty jadą do Elbląga

Olimpia Elbląg zdobyła pierwsze trzy punkty w bieżącym sezonie II ligi. Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:1 Zwycięstwo żółto-biało-niebieskim zapewnił Aron Stasiak. W środę Olimpia na...

Zamknij
RadioOlsztynTV