Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister Marek Gróbarczyk: Sprawa przekopu Mierzei Wiślanej została niezwykle upolityczniona

Fot. Ł. Sadlak

Resort Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapewnia, że Polska będzie kontynuować prace nad przekopem Mierzei Wiślanej.

Niedawne spotkanie na linii Polska – Komisja Europejska nie przyniosło konkretnych ustaleń i rozwiązań w tej sprawie. Minister Marek Gróbarczyk przekonuje, że realizacja inwestycji nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne, czego obawia się Komisja Europejska

Sytuacja, w której znaleźliśmy się jeśli chodzi o tę inwestycję jest niezwykle upolityczniona. Nie ma większego znaczenia kwestia merytoryczna, kwestia zasadności realizacji, czy podjęcia działań, które zostały wykonane w zakresie raportu oddziaływania na środowisko. To wszystko ma oddziaływanie polityczne. Nawet ostatni kontakt Komisji Europejskiej z nami był bardzo niestandardowy. Prośba o spotkanie została przesłana mailem, co się rzadko zdarza.

Po spotkaniu w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej biuro prasowe ministerstwa poinformowało w oświadczeniu, że przedstawiciele Komisji Europejskiej potwierdzili konieczność budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Zaprzeczają temu unijni urzędnicy, którzy napisali, że do czasu wyjaśnienia wątpliwości środowiskowych Polska nie powinna podejmować tam żadnych prac.

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w minister, Mierzeja Wiślana
Kiedy poznamy wykonawcę przekopu przez Mierzeję Wiślaną? Urząd Morski przesunął termin zakończenia przetargu

Urząd Morski w Gdyni zdecydował o przesunięciu terminu zakończenia przetargu, który wyłoni wykonawcę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Otwarcia kopert nie będzie, jak planowano na początku...

Zamknij
RadioOlsztynTV