Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister edukacji i nauki z wizytą w Ełku

Fot. M. Zbrożek

W Ełku szef Ministerstwa Edukacji i Nauki odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku, gdzie spotkał się z dziećmi i  dyrektorami ełckich szkół.

Przemysław Czarnek podkreślił, że ośrodek wymagał rozbudowy.

Za nami budowa nowego skrzydła (…) Na jego rozbudowę pozyskano 12 milionów złotych z Polskiego Ładu. To część z tych 5 miliardów złotych 200 milionów złotych, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy trafiło do samorządów z całej Polski. To przykład infrastruktury edukacyjnej. Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje kolejne programy, z których będzie można pozyskiwać środki na rozbudowę infrastruktury oświatowej.

00:00 / 00:00

Poseł Wojciech Kossakowski wspominał o planach budowy nowej szkoły. Miałaby to być szkoła katolicka. Poseł liczy, że znajdą się pieniądze również na tę inwestycję.

Do budowy szkoły katolickiej odniósł się również minister Przemysław Czarnek. Podkreślił, że zabiega o nią proboszcz, mieszkańcy i parlamentarzyści i rząd chce ją finansować. Szkoła Katolicka ma powstać przy kościele ojców Salezjanów.

00:00 / 00:00

Zdaniem posła Jerzego Małeckiego, mieszkańcy Ełku czekają na tego typu inwestycje, bo chcą by ich dzieci „kształciły się na takim samym poziomie jak w całej Polsce”.

Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość – zapewniał minister. Tylko w tym roku 2 miliardy złotych przeznaczone zostaną na kolejnych 20 tysięcy etatów psychologów i pedagogów.

00:00 / 00:00

Minister edukacji odwiedził też dzieci z Przedszkola Katolickiego Lolek, gdzie podkreślał jak ważne jest wychowanie młodego człowieka.

Dzieci to nasza przyszłość. Trzeba o nią dbać, ucząc dzieci właściwych postaw patriotycznych i chrześcijańskich

– mówił Przemysław Czarnek.

Rząd inwestuje w ludzi. Inwestuje w różne grupy obywateli, m.in. w dzieci. Najważniejsze z tych inwestycji, to inwestycje oświatowe

– zaznaczył wojewoda warmińsko-mazurskich Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Pełnomocnik PiS w okręgu ełckim Mateusz Szkaradziński cieszy się, że rząd inwestuje oświatę. W Ełku inwestycja warta 15 milionów złotych, otrzymała ponad 12 milionów rządowego dofinansowania.

– Rząd inwestuje nie tylko w infrastrukturę oświatową – mówiła senator Małgorzata Kopiczko.

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Autor: B. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Przemysław Czarnek
Czy zabytkowy most zostanie wykreślony z rejestru? Mieszkańcy są przeciwni

Samorząd Ełku zwrócił się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o wykreślenie z rejestru zabytków mostu zamkowego rozpiętego nad Jeziorem Ełckim. Prośba ta podzieliła...

Zamknij
RadioOlsztynTV