Miniatury Piekarczyka w Elblągu. Mieszkańcy zdecydują, gdzie staną

Fot. J. Sulecki
Mieszkańcy Elbląga mają wybrać, gdzie stanie pięć miniatur piekarczyka – bohatera miejskiej legendy, który 500 lat temu uratował miasto przed krzyżakami. Jego rzeźba naturalnej wielkości od 16 lat pilnuje Bramy Targowej.
Mniejsze, półmetrowe figurki mają za zadanie oznaczać miejsca i wydarzenia ważne dla Elbląga, zarówno historycznie, jak i współcześnie. Te mniejsze wersje zachowają ten sam wizerunek, ale będą opatrzone w atrybuty i pozy związane z danym miejscem lub wydarzeniem.
Każdy pomysł, który wzbudza zainteresowanie miastem jest świetny. Piekarczyk zmienił nasze myślenie o Elblągu. Pamiętamy tę odrapaną Bramę Targową, którą każdy omijał szerokim łukiem. Teraz to najczęściej fotografowane miejsce
– przekonuje Juliusz Marek, miłośnik historii Elbląga.
Z nadesłanych lokalizacji zostanie wybranych 10 propozycji i to one będą poddane głosowaniu. Pomysły można zgłaszać do 22 kwietnia.

fot. P. Getka
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja:B. Świerkowska-Chromy















![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










