Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minął termin zgłaszania list kandydatów na europosłów

25 maja w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego

Ostateczną liczbę zarejestrowanych list Państwowa Komisja Wyborcza poda w ciągu najbliższych dni.

Okręgowe komisje muszą jeszcze zweryfikować podpisy pod listami kandydatów. 25 kwietnia odbędzie się losowanie numerów list wyborczych.

O północy, z danych zamieszczonych na stronie internetowej PKW wynikało, że we wszystkich 13 okręgach listy zarejestrowały komitety: PO, PSL, SLD-UP, Europa Plus Twój Ruch, Polska Razem Jarosława Gowina, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego i Ruch Narodowy. Komitet wyborczy PiS zarejestrował listy w 12 okręgach wyborczych.

Mniejsze komitety zarejestrowały swoje listy tylko w kilku okręgach wyborczych. Między innymi w okręgu numer 3, czyli warmińsko-mazursko-podlaskim swoją listę zgłosiła Samoobrona. Partia ta zarejestrowała się jeszcze w okręgu łódzkim.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Polacy wybiorą 51 europosłów; głosowanie odbędzie się w 13 okręgach wyborczych. (PAP/gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Parlament Europejski, PE
PO i SLD złożyły listy poparcia dla swoich kandydatów do PE

Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej złożyły w Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie listy z podpisami poparcia dla kandydatów obu partii do Europarlamentu. Platforma Obywatelska złożyła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV