Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, pijany wsiadł za kierownicę

Fot. fotolia

Na jednej z olsztyńskich stacji paliw przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Wcześniej zauważył osobowe audi, którego kierowca na parkingu przy ulicy Leonharda, wykonując manewr skrętu, uderzył w krawężnik.

Kierowca uszkodził dwa koła, ale kontynuował jazdę ulicami Olsztyna niesprawnym autem. Świadek zaczął podejrzewać, że kierowca może być nietrzeźwy i pojechał za nim. Audi zatrzymało się na stacji paliw, wtedy podszedł do kierowcy, a gdy wyczuł od niego silny zapach alkoholu, zabrał mu kluczyki od auta i wezwał policję.

Policyjny zatrzymał pijanego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Kierowcy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, sąd, policja, alkohol, stacja benzynowa, samochód, pijany kierowca
Policjanci odzyskali skradzioną naczepę wartą 200 tysięcy złotych

Policjanci z Olsztyna we współpracy z funkcjonariuszami z Sulęcina w Lubuskiem odzyskali skradzioną naczepę wartą 200 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mieszkańców województwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV