Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo długów mogą się ubiegać o zwolnienie z płacenia składek. Olsztyński ZUS wyjaśnia, których firm to dotyczy

Niektórzy przedsiębiorcy zadłużeni w ZUS-ie, również mogą ubiegać się o zwolnienie z płacenia składek w ramach tak zwanej tarczy antykryzysowej.

Chodzi m.in. o firmy, które nie opłacały składek przez mniej niż rok – informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie.

Przedsiębiorcy, którzy mieli zaległości w 2019 roku poniżej 12 miesięcy, mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek. Chodzi np. o sytuacje, kiedy firma nie opłacała składek przez 3 lub 6 miesięcy.

O pomoc można się ubiegać także w przypadkach większego zadłużenia, ale jest jeden warunek – dodaje Anna Ilikiewicz.

Z pomocy może skorzystać przedsiębiorca, który wprawdzie miał na koniec zeszłego roku zadłużenie za okres równy lub dłuższy niż 12 miesięcy, ale rozłożył dług na raty, podpisując z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych odpowiednią umowę przed 31 grudnia 2019 roku.

Przypomnijmy, że o zwolnienie ze składek mogą ubiegać się samozatrudnieni i małe firmy do 9 osób, a także spółdzielnie socjalne. Natomiast przedsiębiorcy zatrudniający od 10 do 50 pracowników, są zwolnieni z połowy należnych składek.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwolnienia, ZUS, składki
ZUS: Przedsiębiorcy, którzy opłacili składki za marzec, mogą odzyskać nadpłacone środki

Przedsiębiorca, który złożył do ZUS-u wniosek o zwolnienie ze składek za trzy miesiące - od marca do maja, ale już opłacił składkę za marzec, może odzyskać...

Zamknij
RadioOlsztynTV