Miłośnicy folkloru przyjechali do Węgorzewa. Posłuchaj relacji
To doroczna, jedna z największych imprez kulturalnych w regionie, która przyciągająca do Węgorzewa tysiące turystów i miłośników muzyki ludowej. W sobotę rozpoczął się 47. Międzynarodowy Jarmark Folkloru.
W tym roku, na Placu Wolności w Węgorzewie, odbywa się tradycyjny targ sztuki ludowej i rękodzieła. Na miłośników folkloru czekają koncerty zespołów, kapel i solistów z Polski i z krajów ościennych, a także pokazy warsztatowe tradycyjnego rzemiosła i konkursy dla wystawców. Na scenie wystąpi m. in. Ukrainiec Dmytro Sokolov, dyrektor Regionalnego Centrum Sztuki Ludowej i Pracy Kulturalno-Oświatowej Połtawskiej Rady Obwodowej.
Nieodłączną i jedną z najważniejszych części wydarzenia jest Przegląd Zespołów i Solistów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureaci przeglądu będą reprezentować nasz region podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
Posłuchaj relacji Anny Minkiewicz-Zaremby
Autor: Ł. Sadlak






































![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



