Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miłomłyn uczci konstruktora i budowniczego Kanału Elbląskiego

Fot. A. Skrago

Z okazji 20-lecia odzyskania praw miejskich w Miłomłynie zostanie otwarta trasa turystyczna imienia Georga Jacoba Steenke, konstruktora i budowniczego Kanału Elbląskiego.

Wydarzenia organizują Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego i burmistrz Miłomłyna. Trasę utworzy w pierwszym etapie 5 punktów: Buczyniec, Małdyty, Czulpa, Miłomłyn i Ostróda. Każdy punkt będzie udostępniany turystom co miesiąc, całość zostanie uruchomiona do października.

Dziś otwarcie pierwszego punktu trasy imienia Georga Jacoba Steenke. Od tego miejsca wszystko się zaczęło – mówi Sławomir Dylewski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego:.

Trasę będzie można zwiedzać każdym środkiem transportu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13 na Rynku Miłomłyna, skąd uczestnicy przemaszerują do śluzy na Kanale Elbląskim. Tam o godzinie 14 zostanie otwarta trasa imienia Steenke. Mieszkańcy oraz turyści mogą liczyć na szereg atrakcji na przystani miejskiej oraz Na Wyspie. Będą m.in. koncerty szantowe, spektakle teatralne, warsztaty ratownicze, seans filmowy oraz rejsy spacerowe statkiem i spływy kajakowe.

Grupy teatralne Mozaika i Raban przedstawią rekonstrukcje uroczystości rozpoczęcia budowy kanału z 28 października 1844 roku.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: W. Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Miłomłyn
W Miłomłynie powstaje Centrum Diagnostyki i Terapii padaczki

Jest szansa na poprawę zdrowia i komfortu życia chorych na padaczkę. W Miłomłynie będą opracowywać nowe leki i metody leczenia tej choroby. Powstanie tam jedyne w...

Zamknij
RadioOlsztynTV