Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miliony z programu Polski Ład na rewitalizację Wyspy Spichrzów. Zmieni się też nabrzeże

Fot. fotolia.pl

Elbląg dostanie 27 milionów złotych dofinansowania z  programu Polski Ład. Pieniądze są przeznaczone na rewitalizację części Wyspy Spichrzów w miejscu, gdzie powstanie obiekt Porta Mare z innego rządowego programu – Fabryka.

Będzie to obiekt, w którym znajdą się biura, mieszkania, lokale użytkowe i gastronomiczne. Ale też strefy wypoczynku i przeznaczone dla wodniaków. Porta Mare powstanie na zachodnim brzegu rzeki Elbląg, w objętej ochroną konserwatorską strefie Wyspy Spichrzów. Ta staromiejska dzielnica została zniszczona w czasie wojny i dotąd jej nie odbudowano.

Dotyczy to także nabrzeża. Miasto chce tam odnowić jego kilometrowy fragment – od mostu w ciągu alei kardynała Stefana Wyszyńskiego – wzdłuż linii brzegowej. Plany inwestycji zakładają też remont i modernizację nabrzeży oraz zagospodarowanie terenów przybrzeżnych, budowę infrastruktury technicznej, elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej. A także wyposażenie nabrzeży w urządzenia cumownicze i dostosowanie głębokości rzeki do potrzeb żeglugi jachtowej.

Koszt rewitalizacji fragmentu Wyspy Spichrzów wynosi 30 milionów złotych. Trzy miliony złotych to wkład własny samorządu Elbląga.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Wyspa Spichrzów
Czy w Elblągu wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej? Mieszkańcy krytykują pomysł

Od nowego roku szykują się kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Elblągu. Na najbliższej sesji rady miasta radni zajmą się projektem podwyżek cen biletów. 3 złote...

Zamknij
RadioOlsztynTV