Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miliony euro na inwestycje. Skorzysta Olsztyn i sąsiednie gminy

Fot. A. Skrago

Miejski Obszar Funkcjonalny Olsztyna przez najbliższe 5 lat będzie miał do wydania 73 i pół miliona euro – to pieniądze na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Porozumienie z marszałkiem województwa Marcinem Kuchcińskim podpisał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Skorzystać ma Olsztyn i sąsiednie gminy – Dywity, Barczewo, Purda, Gietrzwałd, Jonkowo i Stawiguda. Realizowane będą dzięki temu m.in. inwestycje w ekotransport – ścieżki rowerowe, zakup taboru komunikacji miejskiej i gminnej.

Gminy chcą też inwestować m.in. w kanalizację i termomodernizację budynków. Z tych pieniędzy mają być też finansowane projekty edukacyjne i społeczne, skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem.

Te pieniądze uzupełniają pulę w wysokości 48,3 mln euro przeznaczonych już przez zarząd województwa na realizację trzech projektów strategicznych: budowę ulicy Nowobałtyckiej w Olsztynie, modernizację planetarium oraz budowę Centrum Dziedzictwa Historii i Kultury Warmii w Gietrzwałdzie.

W województwie warmińsko-mazurskim są trzy Miejskie Obszary Funkcjonalne – to poza Olsztynem, także Elbląg i Ełk. W sumie zaplanowano dla nich 142 mln euro. Wykorzystane mają być do 2029 r.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pieniądze, Olsztyn, gmina, inwestycje
Trwają konsultacje z przygranicznymi samorządami. Do wydania 100 milionów zł

Przygraniczne samorządy będą mogły skorzystać ze specjalnego wsparcia. Chodzi o rządowy program rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych. Właśnie trwają konsultacje z samorządowcami na temat ich potrzeb. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV