Milion złotych nagrody dla uczelni z Elbląga
Nagrodę finansową w wysokości miliona złotych dostała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.
Pieniądze zostały przyznane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wdrażanie systemów poprawy jakości kształcenia. Nagrody nie doczekał twórca instytutu Informatyki Stosowanej i używanych tam autorskich programów Krzysztof Brzeski, który zmarł niespodziewanie pół roku temu.
Do konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgłoszono 261 wniosków. Komisja nagrodziła po 13 programów kształcenia o profilu praktycznym i programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim.
Kierunek: Informatyka PWSZ w Elblągu znalazł się w czołowej dziesiątce. Oznacza to, że jej system jest spójny, innowacyjny i dostosowany do potrzeb społeczno-gospodarczych.
Wygrany milion złotych uczelnia może przeznaczyć na dalsze doskonalenie i rozwijanie systemu jakości kształcenia. (mstan/bsc)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







