Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mikołaj Kopernik na Ziemi Lubawskiej. „To tutaj podjął decyzję o przedstawieniu światu teorii heliocentrycznej”

Truszczyny, Lubawa i Warszawa to miejsca, w których w tym roku, wyjątkowo online, odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kopernik na Ziemi Lubawskiej”.

Celem spotkań ekspertów, historyków i pasjonatów jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej działalności Mikołaja Kopernika, najbardziej znanego na świecie Polaka, a także jego dziedzictwa w nauce światowej.

Robert Szaj, dyrektor generalny współorganizatora spotkania Fundacji Nicolaus Copernicus podkreśla, że tytuł konferencji nawiązuje do pobytu wielkiego astronoma i uczonego w 1539 roku w Lubawie.

00:00 / 00:00

Każdego roku w konferencjach uczestniczą najwybitniejsi historycy zajmujący się badaniem życia i twórczości polskiego astronoma. W tym roku gośćmi specjalnymi będzie ośmiu naukowców, którzy przedstawią najnowszy stan badań dotyczący Kopernika, m. in. profesor Pietro Daniel Omodeo z Uniwersytetu Weneckiego. Konferencja zakończy się jutro po południu.

Jej przebieg będzie transmitowany w internecie na mediach społecznościowych Fundacji, na facebooku oraz Youtube. Początek o godz. 18.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja naukowa, Robert Szaj
Katedra we Fromborku
Frombork obchodził rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika

Epidemia koronawirusa utrudniła organizację obchodów rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. Wielki astronom zmarł 21 maja 1543 roku we Fromborku. We fromborskiej katedrze zorganizowano dziś złożenie kwiatów i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV