Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkanka Górowa Iławeckiego podszywała się pod inną osobę. Katarzynie S. grozi nawet do trzech lat więzienia

Przed Sądem Rejonowym w Bartoszycach rozpoczął się proces Katarzyny S. oskarżonej o podszywanie się w Internecie pod inną osobę i zamieszczanie nieprawdziwych informacji o pokrzywdzonej.

Mieszkająca w okolicach Górowa Iławeckiego Katarzyna S. została oskarżona o to, że od 11 do 14 czerwca ubiegłego roku podszyła się pod inną kobietę, wykorzystując jej profil wraz ze zdjęciem na popularnym portalu społecznościowym, a następnie umieściła tam nieprawdziwe informacje o świadczeniu usług seksualnych przez pokrzywdzoną oraz sprzedaży przez nią swoich dzieci.

W ocenie prokuratury, oskarżona działała w celu wyrządzenia szkody osobistej kobiecie, pod którą się podszywała. Za takie przestępstwo – uznawane za formę stalkingu – grozi do trzech lat więzienia.

Proces Katarzyny S. rozpoczął się w poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Bartoszycach.

Na wniosek pełnomocnika osoby pokrzywdzonej sprawa jest rozpoznawana przy drzwiach zamkniętych. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby obrażać dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonej

– poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Termin kolejnej rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na 1 sierpnia. 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, Stalking, Olgierd Dąbrowski-Żegalski, S&, Sąd rejonowy w Bartoszycach, podszywanie się
Rozpoczął się proces ws. strzelaniny na stacji paliw w Nidzicy

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych m.in. o przestępstwa z użyciem broni palnej. 21 maja 2019 r. przed Sądem Okręgowym w...

Zamknij
RadioOlsztynTV