Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkaniec Elbląga oskarżony o podpalenie swojej partnerki. 31-latek czeka na proces w areszcie

Fot. policja

Mieszkaniec Elbląga został oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej 28-letniej partnerki. 31-latek skrępował ją taśmą, oblał łatwopalną cieczą i podpalił.

Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura okręgowa w Elblągu przesłała do miejscowego sądu okręgowego. Jak poinformował rzecznik prokuratury Sławomir Karmowski, oskarżony ma zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara dożywotniego więzienia.

Katarzyna K.  przeżyła, ale doznała  poparzeń trzeciego i czwartego stopnia klatki piersiowej. Kobieta miała 35 procent poparzonego ciała.

W październiku ubiegłego roku, na jednym z elbląskich osiedli, 31-letni Michał Z. w samochodzie najpierw skrępował taśmą swoją 28-letnią partnerkę, oblał ją rozpuszczalnikiem do farb a następnie podpalił. Gdy zobaczył jak kobieta płonie oprzytomniał, zaczął gasić na niej ogień i wezwał pomoc.

28-letnia Katarzyna K. i 31-letni Michał Z. przed tragicznym zdarzeniem znali się przez 5 miesięcy. Pomieszkiwali w samochodzie na parkingu. Oskarżony, który w przeszłości był wielokrotnie karany, jako motyw swojego działania wskazał „kwestie uczuciowe” – podał prokurator. 31-letni mężczyzna czeka na proces w areszcie.

 

Autor: M. Stankiewicz/A. Libudzka (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podpalenie, Elbląg, areszt
Niezwykłe odkrycie w zabytkowym budynku pocztowym w Elblągu. To znalezisko o znaczeniu historycznym

Dzięki odkryciu dokonanemu przez ekipy remontujące zabytkową pocztę w centrum Elbląga, gmach - po raz pierwszy od czasów wojny - mógł zyskać odświętną szatę na majowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV