Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy wskazali niebezpieczne miejsca na drogach Elbląga. Gdzie musimy szczególnie uważać?

Elbląg. Fot. fotolia.pl

Skrzyżowanie ulic płk Dąbka-Węgrowska i przejście dla pieszych przez aleję Grunwaldzką przy wyjściu z Elzamu – to według elblążan najbardziej niebezpieczne miejsca na mapie drogowej Elbląga.

Tak wynika ze specjalnej ankiety, którą przygotowali policjanci. Elblążanie wskazali kilkanaście miejsc, skrzyżowań i przejść dla pieszych, ale też niedoświetlonych ulic. Niebezpieczne zdaniem mieszkańców miejsca to niekoniecznie te, w których były wypadki. Choć oczywiście i takie się tam znalazły, jak np. niby-rondo na skrzyżowaniu płk Dąbka z Węgrowską, które od lat sprawia  problem, bo myli kierowców.

Policja przyjrzy się wszystkim wskazanym miejscom – zapewnia Jakub Sawicki z elbląskiej komendy, będą one uwzględnione w najbliższych grafikach służby patrolowej. Dodajmy, w ankiecie wzięło udział prawie 300 osób, 3/4 z nich to kierowcy, którzy codziennie jeżdżą po mieście.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Elbląg, policja, niebezpieczne, mieszkańcy, ankieta, ulice, Jakub Sawicki
Szybka reakcja zapobiegła tragedii. Policjanci uratowali chorego mężczyznę

Policjanci z podelbląskich Młynar uratowali chorego na cukrzycę mężczyznę. O pomoc poprosiła 87-letnia matka, która przez kilka godzin nie mogła skontaktować się z 56-letnim synem. Ratunek...

Zamknij
RadioOlsztynTV