Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Warmii i Mazur zainteresowani dofinansowaniem wymiany pieców

Trwa nabór wniosków do programu Czyste Powietrze

Trwa nabór wniosków do programu Czyste Powietrze. Przez najbliższych 10 lat Ministerstwo Środowiska chce przeznaczyć na dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację domów w Polsce 103 miliardy złotych.

Na Warmii i Mazurach pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie prowadzą akcję informacyjną o możliwości uzyskania takich dopłat.

Jak mówi Hanna Teodorowicz, zainteresowanie w regionie jest ogromne. Do tej pory pracownicy  Funduszu odebrali ponad 2 tysiące telefonów z pytaniami odnośnie programu oraz założyli ponad tysiąc kont beneficjenta uprawniających do złożenia wniosku.

Z programu Czyste Powietrze można skorzystać w dwóch różnych formach. W formie dotacji albo pożyczki. Dotacja w zależności od dochodu wynosi od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych.

Ministerstwo Środowiska chce, aby pieniądze trafiły głównie na wymianę kotłów, okien i drzwi zewnętrznych, a także na wymianę centralnego ogrzewania oraz docieplenie ścian zewnętrznych.

Spot Ministerstwa Środowiska promujący właściwe palenie w piecu


Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piec, palenie
Elbląg walczy ze smogiem. Na wymianę starych starych pieców miasto wydało 200 tysięcy złotych

Sukcesem zakończył się miejski program wymiany starych pieców na nowoczesne systemy ogrzewania mieszkań. Samorząd wydał już całą pulę pieniędzy zaplanowanych na ten cel w tym roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV