Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy regionu nie rezygnują z kupowania świątecznych prezentów

Mimo pandemii nie zrezygnowaliśmy ze świątecznych marzeń. W największych galeriach handlowych w Olsztynie ankieterzy zapytali mieszkańców miasta i okolic, co chcieliby w tym roku pod choinkę.

Ci najczęściej myślą o elektronice i kosmetykach. Co czwarty ankietowany chciałby biżuterię oraz ubrania i buty, co piąty byłby zadowolony z książki. Aż 44% respondentów najwięcej środków ze swojego świątecznego budżetu zamierza przeznaczyć na kosmetyki. Ponad 37% respondentów na tegoroczne prezenty planuje wydać do 1000 zł, a 1/3 przeznaczy na ten cel do 500 zł. Najwięcej mieszkańców Olsztyna i okolic planuje zakup prezentów dla maksymalnie ośmiu osób, ale ta średnia to pięć.

Co ważne, nie czekamy z zakupami świątecznymi na ostatnią chwilę. Ponad 40% respondentów poszukuje prezentów na początku grudnia, więc najczęściej mamy to już za sobą. Jednak wciąż ok. 10% planuje zakupy pod choinkę w ostatniej chwili. Co piąty pomyślał o upominkach już w listopadzie.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

Autor: B. Gajlewska/Core Values
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Boże Narodzenie, prezenty, zakupy
Kupujesz prezenty na święta? Sprawdź możliwość zwrotu lub wymiany

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi, by przed zakupem prezentów sprawdzić, czy będzie można je zwrócić lub wymienić. Kupując w internecie konsument ma 14 dni na...

Zamknij
RadioOlsztynTV