Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy powiatu elbląskiego zaopatrują się w opał po preferencyjnych cenach

Fot. Adobe Stock

Mieszkańcy gminy Milejewo jako jedni z pierwszych w regionie mogą odbierać węgiel po preferencyjnych cenach. Dostawcą jest spółka PGE Paliwa, z którą gmina podpisała umowę.

Rozpoczęliśmy sprzedaż. Trafiły pierwsze wpłaty oraz wydane zostały zaświadczenia do odbioru węgla (…). W tej chwili mamy zgłoszone i zweryfikowane pozytywnie 72 wnioski mieszkańców gminy

– wyjaśnia wójt Milejewa Krzysztof Szumała.

00:00 / 00:00

Węgiel, który trafia do kotłowni oraz pieców mieszkańców Milejewa, dystrybuowany jest z terminala przeładunkowego w Elblągu.

Także do Pasłęka trafiła pierwsza dostawa opału. Jak mówi burmistrz Wiesław Śniecikowski, z pierwszych informacji dochodzących do włodarzy wynika, że mieszkańcy mają zastrzeżenia do jakości węgla typu orzech.

Na tę chwilę zamówienie obejmuje około 40 ton ekogroszku i 30 ton orzecha. Mam pierwsze informacje od niektórych mieszkańców, którzy palili groszkiem – ich zdaniem spala się on dobrze. W przypadku orzecha dochodzą nas słuchy, że jest on zanieczyszczony.

00:00 / 00:00

Dostarczony do Pasłęka węgiel pochodzi z Kolumbii.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w węgiel, opał
Jakie jest zainteresowanie kupnem węgla? Samorządy odpowiadają

Miasta i gminy z Warmii i Mazur aktywnie włączają się w dystrybucję węgla oraz innych opałów dla gospodarstw domowych. Sporo mieszkańców już złożyło wnioski na preferencyjny...

Zamknij
RadioOlsztynTV