Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Ostródy mogą już korzystać z basenu. Czy problemy z inwestycją doprowadzą do odwołania burmistrza?

fot. Przemysław Getka

Po trzech latach mieszkańcy Ostródy doczekali się. Od dziś mogą korzystać z basenu, którego przedłużający się remont może doprowadzić do odwołania burmistrza.

Pierwsi klienci od rana już korzystają z atrakcji parku wodnego w Ostródzie. Jak podkreślają – taki basen jest potrzebny nie tylko mieszkańcom miasta, ale i okolicznych miejscowości. Basen przez ostatnie trzy lata był zamknięty, a burmistrz Ostródy Michalak zerwał umowę z firmą która kończyła remont.

Nowy wykonawca doprowadził prace do końca, ale część zirytowanych mieszkańców zdążyła już złożyć wniosek o referendum odwołujące burmistrza – inicjatorzy kończą zbieranie podpisów w tej sprawie. Emocje wywołało także zarządzanie obiektem, bo burmistrz zdecydował, że basen będzie prowadziło miejskie przedsiębiorstwo wodociągów – co o mało nie doprowadziło do odwołania prezesa spółki wodociągów.

Do dyspozycji jest basen pływacki, strefy relaksu i brodziki z zabawkami dla dzieci. Pierwsi klienci mogą skorzystać dziś z basenu za darmo.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

fot. Przemysław Getka

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, burmistrz, odwołanie, Ostróda, basen
Spowodował wypadek, porzucił auto i uciekł. Policja szuka kierowcy audi, który doprowadził do zderzenia trzech aut na DK16

Policja szuka sprawcy wypadku na drodze krajowej numer 16 na wyjeździe z Olsztyna, gdzie po południu zderzyły się trzy samochody. Sprawca wypadku porzucił rozbite auto na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV