Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spowodował wypadek, porzucił auto i uciekł. Policja szuka kierowcy audi, który doprowadził do zderzenia trzech aut na DK16

Fot. policja

Policja szuka sprawcy wypadku na drodze krajowej numer 16 na wyjeździe z Olsztyna, gdzie po południu zderzyły się trzy samochody.

Sprawca wypadku porzucił rozbite auto na drodze i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Do zderzenia trzech aut doszło po południu na drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Ostródy.

Jak powiedział oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk, wypadek spowodował kierowca osobowego audi, który jadąc w stronę Olsztyna, nagle zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z volkswagenem polo.

W efekcie polo, którym jechały trzy osoby, wjechało do rowu i dachowało. Wszyscy podróżujący tym autem trafili do szpitala.

Kierowca audi pozostawił na drodze rozbity samochód i, nie udzielając pomocy ofiarom wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia.

Wciąż trwają jego poszukiwania. Zwracamy się do wszystkich, którzy mają wiedzę o tym, kto mógł jechać audi, lub widzieli wypadek, o kontakt z olsztyńską policją

– zaapelował Prokopczyk.

W porzucone na drodze, rozbite audi uderzyła następnie jadąca od strony Olsztyna dacia, którą kierowała kobieta. Na szczęście nic się jej nie stało.

Od kilku godzin droga wylotowa z Olsztyna do Ostródy jest zablokowana, miejsce wypadku można objechać przez wieś Łupstych lub przez obwodnicę Olsztyna. Blokada tej trasy może potrwać jeszcze kilka godzin.

Fot. policja

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Olsztyn, Ostróda
Więcej wypadków, ofiar śmiertelnych i nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowuje święta na drogach

Na polskich drogach tegoroczne święta Bożego Narodzenia okazały się znacznie bardziej niebezpieczne niż w latach ubiegłych. W ciągu trzech świątecznych dni doszło do 187 wypadków, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV