Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Olsztynka znów pójdą do urn wyborczych

Olsztynek – ratusz. Fot. Łukasz Węglewski

Mieszkańcy Olsztynka na początku przyszłego roku wezmą udział w przedterminowych wyborach do rady miasta. Spowodowane jest to śmiercią jednego miejskich radnych. Wcześniej jednak komisarz wyborczy musi wydać postanowienie o wygaszeniu mandatu radnego.

Jak powiedział nam Piotr Sarnacki, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie – do tego potrzeby jest oryginał aktu zgonu radnego.

Sekretarz miasta Olsztynka już nas poinformowała, że oryginał aktu zgonu już został do nas wysłany. Jak tylko przyjdzie, to komisarz będzie miał 14 dni na wydanie postanowienia. To będzie postanowienie stwierdzające wygaśnięcie mandatu z powodu śmierci. Wówczas, gdy postanowienie komisarza będzie wydane, następnym krokiem jest zarządzenie wyborów.

00:00 / 00:00

Następnie wojewoda musi wydać zarządzenie o organizacji wyborów. Samo głosowanie odbędzie się w ciągu kolejnych trzech miesięcy, jednak jak powiedział nam Piotr Sarnacki – najprawdopodobniej będzie to styczeń przyszłego roku.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, mandat, radny, wybory uzupełniające, komisarz wyborczy
Zagadkowa śmierć radnego z Olsztynka. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Olsztynie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci radnego Rady Miejskiej w Olsztynku. Ciało Roberta D. znaleziono w minioną niedzielę (16.10) w jego biurze z...

Zamknij
RadioOlsztynTV