Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy odpracowują długi. „To druga szansa na życie”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Miasto Ostróda umożliwia odpracowywanie zadłużenia lokatorom mieszkań komunalnych. Program wprowadzony przez władze miasta działa od września zeszłego roku.

Dotychczas umowy z Miejską Administracją Budynków Komunalnych zawarło 30 najemców. Dotychczas lokatorom udało się odpracować około 110 tysięcy złotych zadłużenia. O tym czym się zajmują mówił na antenie Radia Olsztyn Jarosław Marcinkiewicz, prezes zarządu MABK.

Ostatnio osoby, z którymi współpracujemy odremontowały most nad rzeką Drwęcą. Na trenie Ostródy długi odpracowują także całe rodziny. Przez wiele lat nie płaciły czynszu, więc to zadłużenie jest bardzo duże. Takie rodziny mamy dwie. Całkowitemu oddłużeniu uległo sześć rodzin

– mówił Marcinkiewicz.

Prezes spółki podkreślił, że taka możliwość wyjścia z długów jest dla ludzi bardzo ważna.

Takie osoby uzyskały możliwość drugiego oddechu. Nie mają już nad sobą komornika. Uzyskały drugą szansę na życie. Taka praca zawsze się znajdzie.

– przyznał prezes.

Zadłużenie kilkudziesięciu lokatorów budynków komunalnych w Ostródzie wynosi średnio od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najwyższe sięga prawie 80 tysięcy .

Władze Ostródy zapowiadają, że program będzie kontynuowany.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, komornik
Pracują, żeby podwyższyć swoje przyszłe emerytury i renty. Ile mogą dorobić po wprowadzeniu nowych limitów?

Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, a dorabiają do swoich świadczeń, muszą pilnować czy ich zarobki nie spowodują zmniejszenia lub zawieszenia wypłaty świadczenia....

Zamknij
RadioOlsztynTV