Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Kochanówki alarmują: droga do miejscowości jest rujnowana przez samochody z pobliskich żwirowni

Fot. A. Skrago

Mieszkańcy Kochanówki koło Lidzbarka Warmińskiego walczą o drogę do swojej miejscowości. Alarmują, że powiatowa droga jest rujnowana przez ciężkie samochody jeżdżące z pobliskich żwirowni. W efekcie jest tam pełno dziur, pobocze jest rozjeżdżone i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Żwirownie, które korzystają z tej drogi, mają obowiązek utrzymywania jej w dobrym stanie. Właściciel jednej z firm podkreśla, że w zeszłym roku na nakładkę asfaltową przeznaczył 70 tysięcy złotych, a rocznie 20 tysięcy idzie na kruszywa wykorzystywane na łatanie dziur. To jednak nie jest w stanie znacznie poprawić tej drogi.

Ponad 300 mieszkańców zwróciło się z petycją do starostwa powiatowego o gruntowną przebudowę tej drogi. To nie jest droga o dużym znaczeniu strategicznym, dlatego na przebudowę trzeba będzie poczekać – odpowiada starosta lidzbarski Jan Harchaj. Z pieniędzy starostwa w przyszłym roku będzie remontowana droga w gminie Lidzbark – być może będzie to ta na Kochanówkę. Starostwo nie planuje przebudowy tej trasy przy wsparciu zewnętrznych funduszy.

W tej sprawie interpelację do Rady Powiatu złożył też radny lidzbarski z PiS Jerzy Kielak.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, żwirownia, ciężarówki, dziury, Jan Harchaj, zniszczona, Kochanówka, ciężkie samochody
Modernizacja linii kolejowych w powiecie ełckim

Prace modernizacyjne spowodują utrudnienia w ruchu, kierowcy powinni liczyć się z problemami  już od dziś. Utrudnienia w ruchu samochodowym dotyczą drogi powiatowej Rękusy - Nowa Wieś...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV