Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Giżycka wypełniają ankiety dotyczące oczekiwań wobec programu Mieszkanie Plus

Wojciech Iwaszkiewicz – burmistrz Giżycka

Miasto wybuduje sto mieszkań w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, samorząd uzyskał pozytywną opinię resortu inwestycji i rozwoju.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz poinformował, że ankiety dotyczące oczekiwań mieszkańców względem lokali z programu Mieszkanie Plus samorząd przyjmuje od dziś do 15 kwietnia.

Poprzez tę ankietę chcemy poznać oczekiwania mieszkańców względem zarówno tego, jakie są ich oczekiwania co do samego mieszkania oraz chcemy poznać ich możliwości finansowe związane z utrzymaniem lokalu

W ankiecie znalazły się pytania dotyczące m.in. oczekiwanej liczby pokoi,  metrażu mieszkania, miejsca parkingowego w podziemnym garażu, wysokości dochodu, czy możliwości wpłaty kaucji w wysokości 6-miesięcznego czynszu.

Ankiety można pobrać zarówno w siedzibie giżyckiego urzędu miasta, jak też wydrukować ze stron internetowych.

Te ankiety pozwolą nam na rozeznanie popytu względem mieszkań, które chcemy budować. Chcemy je bowiem zbudować „na miarę” tak, by ludzie chcieli w nich mieszkać

– podsumował Iwaszkiewicz i dodał, że analiza tych oczekiwań pozwoli inwestorowi na odpowiednie zaprojektowanie budynku.

Giżycko zamierza wybudować 100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Budynek ze 100 mieszkaniami ma być ulokowany na miejskiej działce atrakcyjnie położonej w śródmieściu Giżycka, pomiędzy budynkiem sądu, a dworcem. Według wstępnych szacunków popartych ankietami,  zainteresowanych takimi lokalami jest 300 osób.

Teraz ankiety będą bardziej szczegółowe. O tym, kto dostanie lokal w ostateczności będą decydowały punkty, jakie miasto będzie przyznawało każdemu zainteresowanemu. Taka weryfikacja wniosków odbędzie się na dalszym etapie. Opracujemy regulamin dla mieszkańców serio zainteresowanych otrzymaniem mieszkania, za co ile punktów będziemy przyznawać. Premiowane będą rodziny, które nie mają własnego lokalu, ale nie będziemy zamykać drogi tym, którzy już mają mieszkanie, ale z różnych powodów potrzebują innego lokum

– powiedział burmistrz Giżycka. Wojciech Iwaszkiewicz dodał, że jeżeli okaże się, że wszystkie lokale zasiedlą rodziny, które dotąd mieszkań nie mają, to osoby już posiadające mieszkania ich nie otrzymają.

Na przełomie maja i czerwca miasto rozpocznie poszukiwania partnera prywatnego, który zaprojektuje i wybuduje mieszkania. Partner prywatny na projekt i jego realizację będzie miał 3 lata. Deweloper ma zbudować mieszkania i administrować nimi nie krócej niż 15 lat i nie dłużej niż 30 lat.

Plany Giżycka dotyczące realizacji budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus otrzymały w lutym pozytywną opinię ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. Była to pierwsza taka opinia wydana po nowelizacji ustawy o PPP.

Giżycko. Fot. Ł. Węglewski

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, Giżycko, mieszkanie, mieszkania, blok, rodziny, ankieta, Mieszkanie plus
Kilkadziesiąt rodzin znajdzie dach nad głową. Ełk buduje kolejny budynek komunalny

W Ełku przybędzie 60 mieszkań komunalnych. Nowy budynek powstanie przy ulicy Kolejowej. Na jego budowę samorząd otrzymał 3,5 miliona złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego, który wspiera...

Zamknij
RadioOlsztynTV