Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Ełku wystosowali apel do Rady Miasta. Chcą ograniczyć wycinkę drzew

Grupa mieszkańców Ełku jest zaniepokojona wycinką drzew w mieście. Wystosowała apel do Rady Miasta pod którym podpisało się 60 osób. Sprawą zajęła się komisja skarg, wniosków i petycji.

Mieszkańcom nie podoba się gospodarka zielenią – mówi autora petycji Katarzyna Sochacka. Drzewa są niepotrzebne wycinane, ogławiane są również korony, co prowadzi do obumierania. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych wycina tylko drzewa, które stanowią zagrożenie – twierdzi dyrektor Michał Wenda. Na każdą wycinkę jest wydana decyzja. A ogławianie jest czynnością pielęgnacyjną, która ma na celu uformowanie korony drzewa.

W tym roku Urząd Miejski chce wyciąć 43 drzewa – mówi przewodniczący komisji skarg Hubert Górski. Dlatego należy wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Członkowie komisji w porozumieniu z mieszkańcami wystosowali pismo do przewodniczącego Rady Miejskiej, w którym apelują o wyznaczenia miejsc do nasadzeń.

Chcą również konsultacji wycinki drzew z mieszkańcami oraz umieszczania informacji o takich działaniach w internecie.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Posiedzenie komisji skarg, wniosków i petycji w sprawie wyniki drzew w Ełku

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, apel, skargi, komisja, petycja, wycinka drzew, Hubert Górski, Michał Wenda
Ełckie zabytki odzyskają dawny blask. Samorząd przyznaje dotacje na ich remonty

Właściciele obiektów zabytkowych w Ełku mogą je wyremontować przy pomocy samorządu. Ratusz od 2011 r. wspiera finansowo takie inwestycje. W ten sposób wyremontowano m.in. siedzibę Wyższego...

Zamknij
RadioOlsztynTV